Zegarki Casio w filmach

Zegarki w filmach

Z kinem jest tak, że albo idzie się do niego na randkę, albo na film. W tym pierwszym wypadku często przeszkadzają nam reklamy, które przed seansem trwają nawet do 40 minut, w tym drugim irytuje product placement, który często wylewa się z ekranu. Jak sobie z tym radzić?

Lepiej skupić się na zegarkach. Reklamowanie zegarków w filmach jest na tyle subtelne, że mało kto zwraca na nie uwagę, ale z drugiej strony jest na tyle skuteczne, iż producenci zegarków dwoją się i troją, by bohaterowie filmów nosili ich flagowe zegarki. Tego rodzaju reklama jest prosta, nie wymaga zbytniego wysiłku, a dla widza, który widzi na nadgarstku Toma Hanksa swój ulubiony zegarek, uczucie jest niesamowite.

Idąc tym tropem doszliśmy do wniosku, że warto zrobić zestawienie najciekawszych modeli, które można było obejrzeć w produkcjach takich jak Kapitan Philips, Bad Boys czy Speed: Niebezpieczna prędkość.

Oczywiście w trakcie poszukiwań najciekawszych modeli okazało się, że ile dobrych filmów, tyle zegarków wartych uwagi, więc na początek wzięliśmy na warsztat zegarki marki Casio.

Casio G Shock DW-6900-1V – Kapitan Phillips

Po kapitanie frachtowca można było się spodziewać, że na reku będzie zegarek jednej z prestiżowych marek. Nic bardziej mylnego. Wybór Casio G-Shocka może i niecodzienny, ale na pewno nie jest zaskakujący.

Wśród funkcji: stoper, alarm oraz podświetlenie tarczy w postaci kultowego już Illuminatora. Czego chcieć więcej? Może niskiej ceny? Proszę bardzo, zegarek kosztuje około 300 zł, więc nawet jeżeli kapitan zgubi go gdzieś na środku oceanu to z pewnością nie będzie to dla niego wielka strata.

Jako ciekawostkę można dodać, że ten sam model zegarka nosił Tom Cruise w filmie Mission Impossible.

Casio G-Shock DW-5900 – Bad Boys

Bad Boys to film dla prawdziwych facetów, w którym grają twardziele z krwi i kości. Bay Boys to też film, który w tym roku skończy 22 lata. Kawał czasu, ale zegarek na ręku Martina Lawrence’a przeszedł próbę czasu.

Do postaci granej przez charyzmatycznego aktora doskonale pasuje kolejny G-Shock, tym razem model DW-5900 o praktycznie identycznych parametrach, co zegarek Kapitana Phillipsa.

Niestety obecnie kupno tego zegarka graniczy z cudem, jednak nie od dziś wiadomo, że dla chcącego nic trudnego i bez żadnego problemu wśród wszystkich modeli G-Shocka można wybrać model bardzo podobny do zegarka zaprezentowanego w filmie.

Casio G-Shock GD-100-1B – Jurassic World

Jurassic World to film, który świetny sposób kontynuuje tradycje doskonałego kina akcji z dinozaurami w tle. Ponad miliard dolarów na koncie tego kinowego hitu świadczy o tym, że film spodobał się widzom na całym świecie.

Kasowy hit, ale zegarek po raz kolejny budżetowy. Filmowy główny bohater grany przez Chrisa Pratta nosił G-Shocka model GD-100-1B. Kolejny niezniszczalny zegarek, którego cena nie przekracza 500 zł.

Casio Baby-G BG169R-8 – 183 metry strachu

Prawdopodobnie nie znajdzie się nikt, kto zanegowałby to, że zegarki z serii G-Shock od Casio to przeznaczone dla osób aktywnych. Bieganie, pływanie, wspinaczka górska to jedno, ale sami przyznacie, że walka z rekinami to już zupełnie inna historia.

Jak poradzi sobie G-Shock w takich ekstremalnych warunkach? Doskonale! Zegarki G-Shock to prawdziwe woły robocze, którym nie straszna woda, żwir, piach czy nawet popularny ostatnio smog.

Zegarek pochodzący z serii Baby-G, który nosi na nadgarstku Blake Lively (główna bohaterka filmu) posiada wiele ciekawych funkcji. Wśród nich między innymi: odporność na wstrząsy, pamięć mieszczącą aż 25 kontaktów, możliwość odczytania godziny z 29 stref czasowych, 5 alarmów i wiele, wiele innych. Czy tego rodzaju funkcje są przydatne w walce o życie? Sami zobaczcie, bo film jest naprawdę wart uwagi.

Podobny zegarek znajdziecie w naszym sklepie internetowym: https://minuta.pl/p,zegarek-damski-casio-baby-g-bg-1006wv-7er,12077.html

Casio G-Shock DW-8700 – Speed: Niebezpieczna prędkość

Kolejny film z minionego wieku i kolejny, w którym główny bohater nosi na nadgarstku zegarek serii G-Shock. Keanu Reeves miał styczność z zegarkami Casio jeszcze w wielu innych filmach, ale to właśnie jego rola w Speedzie zapadła nam w pamięć najbardziej.

Niestety kupno tego samego modelu podobnie jak w przypadku DW-5900 może graniczyć z cudem, ale bardzo podobny zegarek znajdzie w naszym sklepie. (https://minuta.pl/p,zegarek-meski-casio-g-shock-standard-digital-dw-5600e-1vz,409128.html)

Zegarki Casio, zwłaszcza z serii G-Shock możemy bez żadnych kontrowersji uznać mianem kultowych.

Na przełomie lat 80/90 XX wieku pojawiły się w bardzo wielu filmach, ale moda na nie nie przemija. Dzisiaj również odgrywają pierwszoplanowe role na nadgarstkach głównych bohaterów wysokobudżetowych hollywódzkich produkcji. I w sumie nic w tym dziwnego – porównując cenę do jakości, naprawdę ciężko znaleźć dla nich jakąkolwiek konkurencję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *