Zegarek szefowej. Eleganckie, szykowne i niebanalne propozycje zegarków dla kobiet

Zegarek dla szefowej - na co zwrócić uwagę?

Jaki powinien być zegarek szefowej? Co wybrać? Czy wybór marki ma znaczenie? Czy taki czasomierz powinien być drogi i rzucający się w oczy? 

Mnóstwo pytań, ale niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na żadne z nich.

“O zamożności decydują obyczaje, nie bogactwa”

W myśl cytatu Monteskiusza, absolutnie nie powinniśmy wybierać zegarka, czy jakiejkolwiek biżuterii, tylko z uwagi na jego cenę. Zegarek, tak jak większość przedmiotów, które używamy powinien być odpowiednio wyselekcjonowany i dobrany bardzo indywidualnie.

Podstawą przy wyborze zegarka powinno być zasięgnięcie wiedzy na jego temat. Zegarki skrywają sporo tajemnic i ciekawostek, a poznanie choćby ich części zajmie każdemu z nas naprawdę sporo czasu. Wybranie zegarka bez absolutnie żadnej wiedzy w niektórych przypadkach może postawić nas w niezręcznej sytuacji. Zwłaszcza jeżeli czasomierzem pragniemy podkreślić swój status.

Nie mówimy tutaj oczywiście o kupowaniu podróbek, bo to samo przez się, choćby z uwagi na rozterki moralne, powinno być ostatnią rzeczą o jakiej pomyślimy. Wracając do meritum.

Zamożność lub status możemy pokazać na różne sposoby

Samochód prestiżowej marki, sukienka renomowanego producenta, obuwie znanej pracowni. Każdy taki wybór nie powinien być przypadkowy i o danym przedmiocie powinniśmy mieć choćby minimalne pojęcie.

Jeżeli stać nas na najnowszy model Ferrari, ale nie wiemy z jakiego kraju pochodzi ten legendarny producent aut to prędzej czy później, w trakcie jakiegoś spotkania towarzyskiego możemy dać plamę i na pytanie o to skąd pochodzi nasze auto odpowiedzieć w sposób niewłaściwy.

O ile w towarzystwie znajomych nie będzie to miało żadnych konsekwencji, o tyle w trakcie spotkania biznesowego może zrobić się niezręcznie. 

Oczywiście nie musimy znać konstrukcji silnika, ale wiedza na temat historii producenta w przypadku aut lub materiału z którego została wyprodukowana odzież, czy też pochodzenie skóry obuwia jakie nosimy. Cóż, takich rzeczy po prostu nie wypada nie wiedzieć.

Nie inaczej jest w przypadku zegarka. Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, jaki czasomierz mamy na ręku. W innym przypadku nasza pozycja podczas tzw. small-talk np. z klientem może ulec znaczącemu osłabieniu.

Nie musimy znać wszystkich parametrów technicznych zegarka, ale w dobrym guście będzie znać kilka podstawowych informacji na temat własnego czasomierza.

Co warto wiedzieć o zegarku?

Eleganckie zegarki z reguły nie posiadają nadmiernej ilości funkcji. Nie ma tutaj wymyślnych stoperów, datowników, czy innych bajerów znanych np. z zegarków typu diver, zegarków sportowych czy zegarków militarnych. To o czym musimy wiedzieć i to na co musimy zwrócić uwagę to:

  • mechanizm/werk
  • koronka
  • tarcza
  • koperta
  • bezel

Oczywiście warto jest znać także nazwę producenta i model zegarka, który posiadamy. W dobrym guście będzie też znać podstawowe informacje dotyczące marki i kraj pochodzenia. Taka wiedza będzie absolutnie wystarczająca, a wszystko, co ponad to, pozwoli zaimponować naszemu rozmówcy.

Jak wybrać zegarek szefowej?

Cóż. Tak jak wspominaliśmy na początku. Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie ponieważ nie ma uniwersalnego poradnika na ten temat. Mimo to istnieje pewien zbiór cech wspólnych dla tego typu zegarków.

Co niezwykle istotne. Zegarek dla szefowej nie musisz kosztować majątku. Dobre egzemplarze znajdziemy już od 500 zł. Tak więc na pewno jedynym kryterium wyboru nie powinna być cena. Zaznajomienie się z podstawowymi informacji o czasomierzach powinno nam znacząco ułatwić wybór tego jedynego zegarka.

Jaki powinien być zegarek szefowej?

Jeżeli zegarek szefowej nie musi być drogi, to jaki być powinien? Naszym zdaniem, powinien on spełniać poniższe kryteria:

  • nie powinien pochodzić od marki modowej, czyli od takiej, która oprócz zegarków, produkuje także np. odzież
  • mile widziane będzie posiadanie zegarka automatycznego, tj. takiego, który nie posiada baterii, a mechanizm automatyczny. Zegarki tego typu cechuje tzw. płynąca sekunda
  • zegarek szefowej powinien być wyposażony w pasek skórzany lub stalową bransoletę. W złym guście będzie noszenie zegarka na pasku nato, zulu lub pasku silikonowym. W przypadku paska skórzanego, dodatkowym plusem będzie zapięcie motylkowe, które cechuje najbardziej gustowne i eleganckie czasomierze

Nasze propozycje zegarków dla szefowych

Jeżeli mamy już podstawową wiedzę o zegarkach, wiemy jakich czasomierzy powinniśmy unikać, a na jakie zwracać szczególną uwagę to pora przejść do praktyki.

Zegarek damski Atlantic Elegance

https://www.instagram.com/p/BSHB73oD10L/

Zegarek ten nie spełnia jedynie jednego warunku, który wpisywałby się w kanon “zegarka dla szefowej”. Nie jest on automatyczny, a kwarcowy, czyli na baterię. Takie rozwiązanie ma jednak również swoje plusy. Nie trzeba go nakręcać 🙂

Zegarek Atlantic Elegance dostępny w naszym sklepie internetowym

 

Zegarek damski Davosa Ladies Delight

Zegarek szefowej - Zegarki dla kobiet z klasą - Davosa

Piękny zegarek szwajcarskiego producenta z bardzo ciekawą i efektowną tarczą. Czasomierz wyposażony jest w datownik, umiejscowiony przy godzinie 3. Dodatkowym atutem tego zegarka jest nierysujące się, szafirowe szkło. Niewielka średnica zegarka (34 mm) sprawia, że bez problemu schowa się on pod mankietem koszuli czy też marynarki.

Zegarek Davosa Delight dostępny jest w naszym sklepie internetowym

 

Zegarek damski Zeppelin Victoria Luise

Zegarek Zeppelin Viktoria Luise - Zegarek szefowej

Zegarek został wyposażony w mechanizm kwarcowy (na baterię). Jest on jednak bardzo dobrej jakości (Ronda 1069). Taki mechanizm znajduje się również w wielu dużo droższych egzemplarzach.

Koperta tego czasomierza wykonana jest ze stali szlachetnej, z galwanizowanym złotem. Niewielkie rozmiary zegarka, skórzany pasek oraz motyw kwiatów na tarczy sprawiają, że wyróżnia się na tle innych oraz wygląda na dużo droższy, niż jest w rzeczywistości.

Zegarek Zeppelin Victoria Luise dostępny jest w naszym sklepie internetowym

 

Doxa Blue Stone

Kolejny zegarek, który świetnie sprawdzi się w warunkach biurowych. Przeznaczony głównie dla kobiet, które nie lubią zbytnio wyróżniać się z tłumu. Malutkie rozmiary koperty – 32 mm – przy jednocześnie dosyć odważnej kolorystyce sprawiają, że jest to czasomierz wprost stworzony dla szefowej.

Zegarek Doxa Blue Stone dostępny jest w naszym sklepie internetowym

 

Junghans Max Bill

Klasyka w czystym wydaniu! Przepiękny i minimalistyczny zegarek Junghans Max Bill spełnia absolutnie wszystkie kryteria zegarka szefowej i zegarka skrajnie eleganckiego zarazem. Definicja stylu Bauhaus, ikona dobrego stylu. Wyszukanych porównań moglibyśmy używać w odniesieniu do tego zegarka bez końca.

Zegarek Junghans Max Bill dostępny jest w naszym sklepie internetowym

 

Zegarek damski Epos Ladies

Zegarek Damski Doxa - Zegarek szefowej

Definicja klasy, prestiżu i szykowności. Praktycznie wszystkie zegarki Epos stworzone z myślą o kobietach są bardzo eleganckie. W zasadzie moglibyśmy stworzyć listę zegarków dla szefowych składającą się jedynie z czasomierzy tego producenta. Wysoka jakoś wykonanych produktów, doskonałe wzornictwo i wyjątkowa dbałość o szczegóły.

Zegarek Epos Ladies znajduje się w naszym sklepie internetowym

Mało? W celu zapoznania się z większą ilością propozycji, zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdzie dużo więcej eleganckich zegarków dla Pań.

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *