Jak wybrać odpowiedni zegarek dla kobiety?

Drodzy panowie. Dzisiaj 8 marca. Wiecie co to oznacza? To właśnie dzisiaj każda kobieta powinna czuć się wyjątkowo. Nie ważne czy żona, siostra, matka czy koleżanka z pracy. Każda z nich zasługuje na skromny upominek.

Problem pojawia się wtedy, gdy upominek przestaje być skromny i stoimy przed wyborem zakupu czegoś więcej – na przykład zegarka. Ciężko takowy wybrać, ponieważ zegarek, to wyjątkowa część biżuterii, ale bez obaw. Pomożemy wam w prawidłowym wyborze.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Po pierwsze zwróć uwagę na styl.

Wybierając odpowiedni zegarek dla kobiety, przede wszystkim powinieneś rozejrzeć się po jej garderobie, a także przedmiotach używanych przez nią praktycznie codziennie. Dzięki temu dowiesz się, jakie zegarki z pewnością odpadną w przedbiegach.

Jeżeli Twoja kobieta na co dzień ubiera się luźno, ceni sobie wygodę i lubi chodzić w wygodnych, dresowych ubraniach (np. dużo trenuje), odpowiedni będzie dla niej inny zegarek niż dla kobiety ubierającej się na ogół elegancko.

Propozycja zegarka dla “sport-woman”: Zegarki Casio Baby-G

https://www.instagram.com/p/BQtxKMkgeGu/?tagged=casiobabyg

Zupełnie inny zegarek będzie mógł uchodzić za udany prezent dla już wyżej wspomnianej kobiety ceniącej sobie klasyczną elegancję. W takim przypadku Baby-G raczej się nie sprawdzi. Za to do wyboru mamy naprawdę sporo ciekawych marek.

Jeżeli Twój budżet oscyluje w okolicach 1000 zł, spokojnie wybierzesz zegarek jednej z najbardziej pożądanych marek – Michael Kors.

Propozycja zegarka dla kobiety ceniącej sobie klasyczną elegancję: Zegarki Michael Kors

Ważny jest też charakter

Cóż. Jeżeli prezent ma być naprawdę udany, to musisz zastanowić się nad tym co preferuje twoja ukochana kobieta. Jeżeli jest sceptycznie nastawiona do obecnie panujących trendów mody i nie lubi tego za czym podąża większość, to wybór zegarka będzie bardzo trudny. Jeżeli jednak twoja druga połówka lubi podążać za modą to poniższe propozycje powinny przypaść jej do gustu.

Twoja kobieta podąża za obecnymi trendami mody?

Wybierz hit sezonu: Zegarki Cluse

We love these watches. #cluse #clusewatches #clusewatch

A post shared by www.deensekroon.nl (@deensekroon) on

Twoja kobieta jest zawsze w opozycji do panujących trendów?

Wybierz coś ponadczasowego: Zegarek Junghans

https://www.instagram.com/p/BQNLtVShmA7/?tagged=junghanswatch

Zwróć uwagę na wykonywany zawód

Piękna i droga biżuteria od wieków była symbolem statusu społecznego. Dzisiaj niewiele się w tym aspekcie zmieniło i oczywistym jest, że inny zegarek wybierzemy studentce, a inny kobiecie uprawiającej wolny zawód, a jeszcze inny pani adwokat.

Bardzo ciekawe zegarki marki Anne Klein będą idealnym prezentem dla kobiet wykonujących wolny zawód.

https://www.instagram.com/p/BQadtoODfvc/?tagged=annekleinwatch

Sportowe zegarki Adidas będą z kolei ciekawym prezentem dla kobiety pracującej np. na siłowni.

https://www.instagram.com/p/BQhLIuQjFaS/?tagged=adidaswatches

Jeżeli Twoja luba wykonuje zawód, typu adwokat, radca prawny, notariusz, sprawdzi się coś z klasyki zegarmistrzowskiej. Zegarek znanej, renomowanej marki Junghans będzie doskonałym wyborem.

#whiteisbeautiful #white #junghans #junghanswatch #instawatch #junghansmaxbill #jungferimgrünen

A post shared by @bagger_und_gehring on

Znajomość branży

Podobnie jak w przypadku mężczyzn, należy ten czynnik wziąć mocno pod uwagę. Jeżeli Twoja pani zna tylko takie marki jak Daniel Wellington, Cluse, DKNY czy Michael Kors, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że nie słyszała o markach z historią, zajmujących się wyłącznie produkcją zegarków.

DW, Cluse czy Michael Kors to oczywiście marki produkujące solidne czasomierze, jednak z prawdziwą sztuką zegarmistrzowską nie mają one zbyt dużo wspólnego. Dlatego też, jeżeli Twoja druga połówka ma większe pojęcie o zegarkach, prezent w postaci przytaczanych już DW czy Cluse z pewnością jej nie ucieszy.

Kupując prezent dla tak wymagającej kobiety, powinieneś wybrać markę, która produkuje zegarki od dziesiątek lat i słynie z nieskalanej opinii. Do takich marek możemy z pewnością zaliczyć Atlantic, Orient, Seiko czy Doxa.

Zwróć uwagę na hobby

Nie ma nic lepszego niż prezent związany z hobby obdarowywanej osoby! Dla przykładu. Jeżeli Twoja kobieta lubi górskie wyprawy, bieganie w terenie, pływanie lub skoki ze spadochronem, z pewnością doskonałym prezentem uwzględniającym te pasje, będzie zegarek z funkcjami sportowymi.

Zegarek sportowy

https://www.instagram.com/p/BQsK6wmF0I6/?tagged=suuntorun

I pamiętaj pomimo tych wszystkich wytycznych, przy wyborze zegarka należy kierować się również intuicją.

Kupno prezentu powinno być dla nas przyjemnością, a nie tylko kolejnym obowiązkiem. Jeżeli chcesz uniknąć problemu w przyszłym roku, zabierz swoją drugą połówkę do pobliskiego zegarmistrza lub sklepu jubilerskiego np. pod pozorem wybrania nowego paska do swojego zegarka. Poznasz wtedy z pewnością jej gust i dużo łatwiej będzie Ci dokonać wyboru w przyszłości.

1 comment

  1. Myślę, że najlepszym wyborem będzie zegarek tradycyjny, który idealnie nada się na każde spotkanie i dzień. Jednak wybierając taki zegarek warto zastosować się do powyższych zasad, a wtedy tylko będziemy mieli pewność, że wybierzemy taki jaki będziemy chcieli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *